Szkocki szkoleniowiec rozpoczął wtedy blisko 27-letnią pracę z "Czerwonymi Diabłami". W debiucie jego podopieczni przegrali 8 listopada 1986 roku z Oxford United 0:2, a na trybunach było 13 500 kibiców. I właśnie sporządzony przez Fergusona zapis składu na ten mecz będzie przedmiotem sobotniej (22 czerwca) aukcji. Wielu fanów klubu z Manchesteru już zaciera ręce...

Reklama

Według organizatorów, cena za kartkę papieru z "jedenastką" Manchesteru United powinna osiągnąć około dwóch-trzech tysięcy funtów (10-15 tys. złotych).

Widnieje tam 12 nazwisk zawodników na spotkanie przeciwko Oxfordowi (obecnie gra zaledwie na poziomie czwartej ligi), w następującej kolejności: 1. Chris Turner, 2. Mike Duxbury, 3. Arthur Albiston, 4. Kevin Moran, 5. Paul McGrath, 6. Graeme Hogg, 7. Clayton Blackmore, 8. Remi Moses, 9. Frank Stapleton, 10. Peter Davenport, 11. Peter Barnes. Rezerwowy: Jesper Olsen.

Sir Ferguson rozstał się z ekipą United po ostatnim sezonie, zakończonym zdobyciem 13. za jego kadencji tytułu mistrza Anglii. Łącznie prowadził Manchester United w roli menedżera w 1500 spotkaniach. Z zespołem zdobył aż 38 trofeów. Jego następcą został rodak David Moyes. Ferguson chce teraz podróżować z rodziną, niedawno był w Nowwym Jorku i Paryżu, a planuje niebawem odwiedzić Australię i Argentynę oraz opłynąć Szkocję.