Kolejny szkocki klub piłkarski ma poważne kłopoty finansowe. Po Glasgow Rangers, które z ekstraklasy zostało zdegradowane do trzeciej ligi (w tym sezonie awansowało już do drugiej), tym razem Heart of Midlothian z Edynburga jest zagrożony bankructwem.
Szkockie władze piłkarskie - po tym, jak klub dostał się pod zarząd komisaryczny z powodu długów w wysokości 25 milionów funtów - założyły na drużynę karę w postaci 15 ujemnych punktów. Z takim dorobkiem Heart rozpoczną sezon 2013/2014.
Klub ma także zakaz transferów,a w celu odzyskania płynności finansowej musi sprzedać najlepszych piłkarzy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR