Urugwajczycy mieli wyjątkową okazję na objęcie prowadzenia w 14. minucie, lecz brazylijski bramkarz Julio Cesar w świetnym stylu obronił rzut karny, wykonywany przez Diego Forlana.

Gol dla Brazylii padł w 40 minucie, piłka wpadła do urugwajskiej bramki po ekwilibrystycznym strzale Freda, kończącego świetną akcję Neymara.

>>>Brazylia - Urugwaj 2:1. Zobacz gole

Niespełna pięć minut po przerwie wyrównał Edinson Cavani, który zaskoczył Cesara płaskim strzałem z ostrego kąta, z dziesięciu metrów.

W 86. minucie zwycięskiego gola dla "Canarinhos" strzelił głową Paulinho - drugą asystę w meczu zaliczył Neymar, który dośrodkowywał z rzutu rożnego.

Finałowym rywalem trzykrotnych triumfatorów Pucharu Konfederacji w jego dziewiątej edycji będzie zwycięzca czwartkowego półfinału - dojdzie w nim do "rewanżu" za finał ubiegłorocznych, rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie mistrzostw Europy - Hiszpanie zmierzą się z Włochami. Przed rokiem w Kijowie piłkarze "La Roja" nie pozostawili złudzeń, pokonując "Squadra Azzura" 4:0.