Christian "Chucho" Benitez rozegrał 58 meczów w reprezentacji Ekwadoru, był synem Ermena Beniteza, jednego z najsławniejszych piłkarzy w historii futbolu w swojej ojczyźnie.
Zanim Christian Benitez trafił do ligi katarskiej, występował m. in. w angielskim Birmingham, a ostatnio grał w Club America, z którym zdobył tytuł mistrza Meksyku. Był graczem drużyny narodowej Ekwadoru, która wystąpiła w rozgrywanych w Niemczech mistrzostwach świata w 2006 roku - zagrał w drugiej połowie ostatniego meczu grupowego swojej reprezentacji przeciwko Niemcom.

Reklama

Klub El-Jaish zamieścił wiadomość o tym, że Benitez zmarł w wyniku ataku serca. Wcześniej katarskie media podały niepotwierdzoną informację, że ekwadorski piłkarz zginął w wypadku samochodowym.

Klub z ogromnym żalem informuje o tym, że odszedł Christian Benitez. Składamy kondolencje rodzinie piłkarza - napisano w klubowym oświadczeniu. Anonimowy przedstawiciel El-Jaish powiedział dziennikarzom, że kompleksowe badania lekarskie, przeprowadzone przed podpisaniem kontraktu, nie wykazały Ekwadorczyka napastnika żadnych problemów kardiologicznych.
Christian Benitez pozostawił żonę i dwójkę dzieci - trzyletnie bliźnięta.