Polak wszedł na boisko w 59. minucie, a w 68. zdobył gola na 1:0. Wynik meczu, w 90. minucie, ustalił Węgier Szabolcs Huszti.

Dzień wcześniej awans do kolejnej fazy pucharowych rozgrywek wywalczyła Borussia Dortmund, która pokonała inny klub IV ligi, SV Wilhelmshaven 3:0; jedną z bramek strzelił Robert Lewandowski; 2 gole dla Bochum strzelił Piotr Ćwielong, a jego klub pokonał na wyjeździe Bahlinger SC 3:1.

Trzeci sezon z rzędu już w I rundzie z Pucharu Niemiec odpadł Werder Brema, który po dogrywce przegrał wyjazdowy mecz z III-ligowym Saarbrücken 1:3 (0:1, 1:1). Po rzutach karnych natomiast Borussia Mönchengladbach uległa innemu klubowi III ligi, Darmstadt 4:5; po 120 minutach było 0:0.
Beniaminek ekstraklasy, Eintracht Brunszwik, przegrał w Bielefeld z Arminią 1:2.

Występujący w IV lidze Wiedenbrück z kapitanem Mariuszem Rogowskim, wyeliminował spadkowicza z Bundesligi, Fortunę Düsseldorf, wygrywając 1:0 po golu z 90. minuty.