Błaszczykowski najpierw długo leczył poważną kontuzję, a potem walczył o powrót do formy i reprezentacji Polski. Przez ten czas pomocnik Borussii Dortmund nie udzielał się w mediach. Dopiero teraz dał się namówić na rozmowę na antenie stacji RMF FM.

Reklama

Zmagałem się z kontuzją i w momencie, kiedy musiałem skupić się na rehabilitacji, to chciałem też się wyciszyć. Przede wszystkim skupić się tylko i wyłącznie na rehabilitacji. Po prostu tak mam, że jak jest problem, to sobie muszę z tym wszystkim poradzić - wyjaśnił powody ciszy medialnej były kapitan naszej kadry.

Skrzydłowy BVB zapewnia, że teraz z jego zdrowiem jest wszystko w porządku i jest gotów do gry. Piłkarz podkreśla też, że nie ma żalu do selekcjonera i Roberta Lewandowskiego o stratę kapitańskiej opaski.

Rozmawiałem z trenerem na ten temat i pewnie jeszcze będziemy rozmawiać, bo nie wszystko zostało wyjaśnione, ale tak, jak mówię, wszystkie jakieś tam rzeczy w tym momencie… jeżeli mówimy o reprezentacji, czyli dobro reprezentacji jest najważniejsze, a nie jakieś nasze indywidualne cele. Ja tutaj nie widzę żadnego problemu, bo dla mnie gra w reprezentacji jest rzeczą najważniejszą i jest spełnieniem moich marzeń i to jest najważniejsze - mówi Błaszczykowski.

Reprezentant Polski stanowczo podkreśla, że najważniejsza jest drużyna, a dla niego samego gra w kadrze to największy zaszczyt.

Reklama

Zawsze wychodząc na boisko musisz tworzyć jedność i ostatnie wyniki pokazały, że tak jest i należy naprawdę się z tego cieszyć. Mamy pierwsze miejsce, mamy dużą szansę na to, aby awansować i trzeba zrobić po prostu kolejny krok teraz. Dla mnie każdy mecz w reprezentacji zawsze wywołuje największe emocje. Dla mnie gra w reprezentacji to jest to, o czym najmłodszy chłopak marzy i ja też miałem takie marzenia. Cieszę się, że mogę teraz te marzenia spełniać. Każdy mecz z orzełkiem na piersi jest dla mnie czymś wyjątkowym. Tak samo, jeżeli będę miał możliwość, będzie pewnie tym razem. Oczywiście, że w pewnym sensie te ostatnie wydarzenia nie były dla mnie lekkie, ale słusznie pan zauważył, że wszystkie problemy, które nas w życiu spotykają, trzeba po prostu rozwiązywać i nie starać się od tego uciekać, tylko iść do przodu - twierdzi Błaszczykowski.