Bohaterem spotkania został zdobywca dwóch bramek Jack Wilshere (57. i 73. minuta). Zwycięskiego gola zdobył Wayne Rooney (86. minuta), który zrównał się z Garym Linekerem w liczbie bramek zdobytych w barwach angielskiej kadry.

Dla Słowenii trafiali Milivoje Novakovic (38. Minuta) i Nejc Pecnik (84. minuta).

Piłkarze Roya Hodgsona z kompletem punktów prowadzą w grupie E. Słownia ma 9 punktów i jest trzecia. Pozycja Słowenii może jeszcze ulec zmianie, ponieważ wieczorem Szwajcaria zagra z Litwą.

W innym meczu Rosja przegrała u siebie z Austrią 0:1. Jedynego gola w tym meczu strzelił Marc Janko.

Wyniki:
Estonia - San Marino 2:0
Liechtenstein - Mołdawia 1:1
Rosja - Austria 0:1
Słowenia - Anglia 2:3
Ukraina - Luksemburg 3:0

Jeszcze dziś Białoruś zagra z Hiszpanią, Szwajcaria zagra na wyjeździe z Litwą, Słowacja zagra z Macedonią, a Szwecja z Czarnogórą. Wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 20.45.