Dziennik Gazeta Prawana logo

Będzie nadzwyczajne zgromadzenie Komitetu Wykonawczego FIFA

9 października 2015, 21:48
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
FIFA
FIFA/PAP/EPA
20 października odbędzie się zwołane w trybie nadzwyczajnym zgromadzenie Komitetu Wykonawczego FIFA (Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej).

Ta decyzja ma związek z niedawnym zawieszeniem na 90 dni prezydenta organizacji Seppa Blattera i wiceprezydenta, a jednocześnie szefa UEFA, Michela Platiniego w związku z aferą korupcyjną.

Celem spotkania Komitetu Wykonawczego może być przełożenie na wyborów nowego szefa FIFA, które zaplanowano na 26 lutego przyszłego roku. Tego dnia z funkcji miał zrezygnować prezydent Blatter.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj