Wicemer Wilna Linas Kvedaravicius w rozmowie z agencją Baltic News Service (BNS) mówił, że pomysł przenosin do polskiej ligi wyszedł od władz Żalgirisu. Zarząd klubu myślał o tym, ale przed nami jeszcze długa droga do realizacji tego pomysłu. Naturalnie, że klub chce mieć większą konkurencję w lidze - podobnie jak drużyny koszykarskie, które grają w Zjednoczonej Lidze VTB, jednak to daleka perspektywa - mówił Kvedaravicius. „Zacznijmy od tego, że potrzebujemy odpowiedniego miejsca do gry i infrastruktury odpowiadającej standardom” - dodał wicemer.

Reklama

W kuluarach mówi się, że mogłoby się to stać już w 2018 roku.

Żalgiris Wilno początek istnienia datuje na rok 1947. Klub niejednokrotnie zostawał mistrzem Litwy i brał udział w rozgrywkach UEFA. W latach 2012-2014 drużynę prowadził Marek Zub. Polski szkoleniowiec dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Litwy, odniósł też historyczny sukces w europejskich pucharach. Pod jego wodzą Żalgiris wyeliminował w dwumeczu Ligi Europy Lecha Poznań i pierwszy raz awansował do fazy play-off rozgrywek.

Klub przygotowuje się obecnie do nowego sezonu A ligi. W sobotę w towarzyskim spotkaniu Żalgiris pokonał zajmującą ósme miejsce w polskiej ekstraklasie Jagiellonię Białystok 1:0.