Towarzyski mecz między Belgią a Portugalią zaplanowany był na 29 marca. Miał odbyć się na Stadionie Króla Baudouina w Brukseli. Jednak spotkanie stanęło pod znakiem zapytania po zamachach terrorystycznych w stolicy Belgii. We wtorek odwołano trening reprezentacji "Czerwonych Diabłów". Nie odbyły się też zajęcia zaplanowane na środę.

Reklama

Po południu władze belgijskiej federacji poinformowały, że mecz odbędzie się Portugalii. - W porozumieniu ze sztabem szkoleniowym, zdecydowaliśmy się przyjąć propozycję Portugalskiej Federacji Piłkarskiej. Mecz odbędzie się w Leirii, we wtorek 29 marca o 20:45. Docenimy dostępność i elastyczność naszych przyjaciół z Portugalii - czytamy w oświadczeniu belgijskiego KBVB.

Wcześniej belgijska federacja informowała, że ze względów bezpieczeństwa mecz w ogóle się nie odbędzie. Według mediów w Belgii, piłkarze i trener chcieli rozegrać mecz u siebie, a jednocześnie odrzucili możliwość przeniesienia spotkania do Portugalii. Widocznie belgijskim działaczom udało się namówić piłkarzy i trenerów do zmiany decyzji.

W listopadzie, po aktach terroru w Paryżu, w których zorganizowaniu brali udział mieszkający w Brukseli Francuzi arabskiego pochodzenia, odwołany został mecz towarzyski Belgii z Hiszpani