Towarzyski mecz między Belgią a Portugalią zaplanowany był na 29 marca. Miał odbyć się na Stadionie Króla Baudouina w Brukseli. Jednak spotkanie stanęło pod znakiem zapytania po zamachach terrorystycznych w stolicy Belgii. We wtorek odwołano trening reprezentacji "Czerwonych Diabłów". Nie odbyły się też zajęcia zaplanowane na środę.

Po południu władze belgijskiej federacji poinformowały, że mecz odbędzie się Portugalii.W porozumieniu ze sztabem szkoleniowym, zdecydowaliśmy się przyjąć propozycję Portugalskiej Federacji Piłkarskiej. Mecz odbędzie się w Leirii, we wtorek 29 marca o 20:45. Docenimy dostępność i elastyczność naszych przyjaciół z Portugalii - czytamy w oświadczeniu belgijskiego KBVB.

Wcześniej belgijska federacja informowała, że ze względów bezpieczeństwa mecz w ogóle się nie odbędzie. Według mediów w Belgii, piłkarze i trener chcieli rozegrać mecz u siebie, a jednocześnie odrzucili możliwość przeniesienia spotkania do Portugalii. Widocznie belgijskim działaczom udało się namówić piłkarzy i trenerów do zmiany decyzji.

W listopadzie, po aktach terroru w Paryżu, w których zorganizowaniu brali udział mieszkający w Brukseli Francuzi arabskiego pochodzenia, odwołany został mecz towarzyski Belgii z Hiszpani