Dziennik Gazeta Prawana logo

Włosi zremisowali z Hiszpanami w towarzyskim meczu piłkarskim. WIDEO

25 marca 2016, 07:39
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Matteo Darmian i Alvaro Morata
Matteo Darmian i Alvaro Morata/PAP/EPA
Włochy zremisowały z Hiszpanią 1:1 (0:0) w towarzyskim meczu piłkarskim, który rozegrano w Udine. Obie ekipy wezmą udział w mistrzostwach Europy we Francji, gdzie "La Roja" będzie bronić tytułu.

Na oczach ok. 23 300 kibiców w Udine doszło do "rewanżu" za finałowy mecz Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie, gdzie Hiszpanie pokonali Włochów 4:0. Tym razem spotkanie nie było tak jednostronne.

Gospodarze objęli prowadzenie w 68. minucie, gdy do siatki trafił rezerwowy Lorenzo Insigne. Jednak do wyrównania doszło już chwilę później. Na listę strzelców uderzeniem głową wpisał się 35-letni Aritz Aduriz, który w drużynie narodowej zagrał pierwszy raz od 2010 roku, a po raz drugi w karierze. To jego pierwszy gol w reprezentacji.

Włosi mieli więcej okazji, ale świetnie w bramce mistrzów Europy spisywał się David De Gea z Manchesteru United.

Na mistrzostwach Europy Italia zagra w grupie E z Belgią, Szwecją i Irlandią, natomiast Hiszpanie trafili do grupy D z Turcją, Chorwacją i Czechami.

Przed czwartkowym spotkaniem minutą ciszy upamiętniono ofiary zamachu terrorystycznego w Brukseli, a także studentów, którzy stracili życie w wypadku autokaru w Hiszpanii. Wzmożono też środki bezpieczeństwa.

Włochy - Hiszpania 1:1 (0:0).
Bramki: dla Włoch - Lorenzo Insigne (68); dla Hiszpanii - Aritz Aduriz (70).

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj