Na stadionie umieszczono ogromne zdjęcie przedstawiające Cryuffa i napis "Dziękujemy Ci, Johan". Obok ustawiono flagi klubu i Katalonii oraz bukiety róż. Całość tworzy, jak podkreślają światowe media, coś w rodzaju tymczasowego pomnika.

Reklama

Prezes Bartomeu przyznał, że to są "bardzo smutne dni dla Barcelony i jej kibiców". Jak dodał, zgodnie z wolą rodziny miejsce na stadionie poświęcone słynnemu Holendrowi będzie otwarte do wtorku.

Cześć byłemu piłkarzowi Barcelony oddają również kibice tego klubu, którzy ustawiają się w długich kolejkach przed obiektem. Mogą złożyć wpisy w księdze kondolencyjnej i przejść obok wielkiego zdjęcia Holendra.

Wśród osób oddających hołd Cruyffowi był w sobotę m.in. prezes Realu Madryt Florentino Perez.

Holender występował w Barcelonie w latach 1973-77. Już w pierwszym sezonie pomógł jej w zdobyciu upragnionego, pierwszego od 1960 roku, tytułu mistrza kraju. Między 1988 a 1996 rokiem był trenerem tego klubu. Pod jego wodzą ekipa z Katalonii wywalczyła czterokrotnie mistrzostwo Hiszpanii i odniosła triumfy w europejskich rozgrywkach - Pucharze Zdobywców Pucharów (1989) i Pucharze Europy (1992).