Szkoleniowiec spotkał się z Ibrahimovicem w poniedziałek w Sztokholmie, gdzie rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Szwecji przed Euro 2016. Powiedział, że "rozmowa była obiecująca" i liczy na to, że piłkarz pojedzie do Rio de Janeiro.

Reklama

Czas na budowę reprezentacji jest jego zdaniem dobry, ponieważ federacje muszą zgłosić do FIFA kadrę 35 piłkarzy do 15 czerwca, z których 14 lipca wybranych zostanie 18 zawodników oraz czterech rezerwowych.

Ericsson nie chciał wyjawić szczegółów rozmowy z Ibrahimovicem. Odnoszę wrażenie, że Zlatan zaczyna już myśleć o turnieju olimpijskim. W jego przypadku tylko od niego to zależy, ponieważ jest jednym z nielicznych piłkarzy, którzy są w stanie stawiać warunki każdemu klubowi, w którym grają. Jeżeli zdecyduje się na Rio, to tam pojedzie" - zadeklarował szkoleniowiec.

Euro 2016 rozgrywane będzie w dniach 10 czerwca - 10 lipca, a olimpiada w Rio de Janeiro w dniach 5-21 sierpnia. Ericsson podkreślił, że dla piłkarza problemem może być udział w dwóch turniejach w tak krótkim czasie. Jego decyzja będzie zależeć też od tego, co wydarzy się podczas Euro, jak daleko zajdzie w tych rozgrywkach Szwecja i ile rozegra meczów.