Legioniści prowadzili 2:0 po golach Kaspera Hamalainena i Nemanji Nikolica. Gospodarze jeszcze przed przerwą mogli zmniejszyć stratę. W 42. minucie bramkarz Legii Radosław Cierzniak obronił rzut karny egzekwowany przez Romana Gergela.

Po zmianie stron zabrzanie ruszyli do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. Do bramki przyjezdnych najpierw trafił Bartosz Kopacz, a chwilę później do remisu doprowadził Rafał Kurzawa. W regulaminowym czasie gry więcej goli już nie było.

Na początku dogrywki po strzale Michała Kucharczyka piłka odbiła się od słupka bramki zabrzan, potem w poprzeczkę trafił inny legionista Aleksandar Prijovic.

Decydującą o awansie bramkę strzelił Kopacz w identyczny sposób, jak tę na 1:2 - wykorzystał podanie z rzutu rożnego Dawida Plizgi.

Swoje szanse w dogrywce mieli też zabrzanie. W słupek uderzył Hiszpan Igor Angulo.

"Proszę państwa. Stało się coś, co w przerwie wydawało się niemożliwe" - żegnał kibiców spiker.

Kolejnym rywalem zabrzan będzie inny pierwszoligowiec - Wigry Suwałki.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 po dogrywce (2:2, 0:2)
Bramki: dla Górnika - Bartosz Kopacz (54-głową, 105-głową), Rafał Kurzawa (61); dla Legii - Kasper Hamalainen (37-głową), Nemanja Nikolic (39)
Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)
Widzów: 16 542.