Dziennik Gazeta Prawana logo

Podolski rozegra wiosną pożegnalny mecz w reprezentacji

2 września 2016, 14:38
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Lukas Podolski
Lukas Podolski/Shutterstock
Urodzony w Gliwicach piłkarz reprezentacji Niemiec Lukas Podolski rozegra w marcu pożegnalny mecz w narodowych barwach. Rywalem mistrzów świata będą Anglicy, a spotkanie rozegrane zostanie w Dortmundzie. Termin i przeciwnik muszą zostać jeszcze potwierdzone.

O końcu kariery międzynarodowej Podolski poinformował już jakiś czas temu. "Dziękuję wam, kibice! 129 meczów, 12 lat. To było coś wielkiego i wspaniałego, byłem zaszczycony" - napisał 31-letni napastnik na portalu społecznościowym.

W środę mecz pożegnalny rozegrał Bastian Schweinsteiger. Początkowo planowano, że będzie to także ostatni występ Podolskiego, ale z powodu kontuzji stopy nie mógł pojawić się na murawie w Moenchengladbach. Niemcy pokonali Finlandię 2:0.

Obaj piłkarze zadebiutowali w reprezentacji Niemiec w 2004 roku i byli przez wiele lat ważną częścią drużyny. Wywalczyli z nią mistrzostwo świata 2014 w Brazylii, wcześniej byli na trzecim miejscu w 2006 i 2010 roku. Są także wicemistrzami Europy z 2008 roku.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Tematy: Podolski
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj