Eliminacje do Euro 2016 bardzo dobrze rozpoczęliśmy meczem z Gibraltarem. Potem wygraliśmy z Niemcami i po dwóch meczach mieliśmy sześć punktów. Przylecieliśmy do Astany z takim samym zadaniem. Chcemy od początku narzucić swoje warunki gry i wygrać pierwszy mecz, aby te eliminacje dobrze się dla nas ułożyły od początku – powiedział Milik na przedmeczowej konferencji prasowej.

Reklama

Biało-czerwoni przystępują do tego spotkania w roli faworyta. Reprezentacja Kazachstanu w rankingu FIFA zajmuje 96. miejsce.

Nie dopuszczamy w ogóle takiej myśli jak strata punktów. Chcemy udowodnić na boisku, że jesteśmy lepszym zespołem – podsumował Milik.

22-letni napastnik latem odszedł z Ajaksu Amsterdam do SSC Napoli. Do wicemistrza Włoch dołączył też inny reprezentant Polski Piotr Zieliński.

Z Piotrkiem znamy się od 16. roku życia, bo graliśmy w poszczególnych reprezentacjach młodzieżowych. Dzięki temu bardzo dobrze się rozumiemy. On preferuje kombinacyjny styl gry i zawsze szuka mnie na boisku. Fakt, że teraz gramy w jednym klubie będzie procentował w reprezentacji. Nasze zrozumienie na boisku będzie jeszcze lepsze – ocenił Milik.

Reklama

Jego opinię potwierdził środkowy pomocnik.

Styl gry jaki preferuje SSC Napoli bardzo nam odpowiada. Arek szuka kombinacyjnej gry. Z każdym treningiem nasza współpraca wygląda lepiej – dodał Zieliński.

Mecz Kazachstan – Polska w eliminacjach mistrzostwa świata 2018 w Astanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 18 czasu polskiego.