Spotkanie, które ma się rozpocząć o godz. 18.00, odbędzie się na neutralnym terenie, gdyż Ukraina nie uznaje niepodległości Kosowa i nie utrzymuje z nim stosunków dyplomatycznych.

Reklama

Reprezentacje piłkarskie tych państw w el. MŚ rywalizują w gr. I. Obie rozegrały po jednym spotkaniu. W Kijowie Ukraińcy zremisowali z Islandią 1:1. Takim samym wynikiem zakończyło się wyjazdowe spotkanie ekipy z Bałkanów z Finlandią. Oprócz tych czterech drużyn w gr. I grają Chorwacja i Turcja. W meczu tych zespołów także padł wynik 1:1.

Na "nowym” stadionie Cracovii (otwarcie miało miejsce 25 września 2010 r.), który mieści 15 tys. osób, kibice mieli już możliwość oglądać spotkanie pierwszych reprezentacji piłkarskich - Polska wygrała z Liechtensteinem 2:0 w towarzyskim meczu, który odbył się 4 czerwca 2013 r.

Mecz Ukraina – Kosowo sędziować będzie Kevin Blom z Holandii. Będą mogli go oglądać kibice, ale o szczegółach FFU ma poinformować dopiero "w najbliższym czasie".

Ukraińska Federacja powiadomiła za to o sposobie akredytacji dziennikarzy. Wnioski w tej sprawie będą przyjmowane do 6 października. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.ffu.org.ua/ukr.