Na stadionie w Meridzie bramki strzelili Gabriel Jesus w 8. minucie i Willian w 53.

W 74. minucie spotkanie zostało przerwane z powodu awarii oświetlenia. Przerwa trwała ok. pół godziny.

W tabeli Brazylia wyprzedza o punkt Urugwaj, który zremisował w Barranquilli z Kolumbią 2:2.

Kolejne punkty straciła grająca bez kontuzjowanego Messiego reprezentacja Argentyny. Kilka dni temu tylko zremisowała z Peru 2:2, a tym razem przed własną publicznością przegrała z Paragwajem 0:1. Gola zdobył Derlis Gonzalez (17).

Po przerwie mógł wyrównać Sergio Aguero, ale nie wykorzystał rzutu karnego. "Nie ma żadnych wymówek, zagraliśmy źle" - powiedział Aguero.

Argentyna plasuje się na piątej pozycji, czyli na dziś musiałaby grać w barażu z najlepszym zespołem strefy Oceanii. Bezpośredni awans do mundialu uzyskają cztery najlepsze drużyny.

Zespół Argentyny ma "oczko" straty do Ekwadoru i Kolumbii. Ekwador doprowadził do wyniku 2:2 z Boliwią dopiero w 89. minucie, a autorem trafienia był Enner Valencia. Ten sam zawodnik zaraz na początku drugiej połowy strzelił też kontaktowego gola. Boliwijczycy w końcówce grali bez ukaranego czerwoną kartką Luisa Caicedo.

W ostatnim meczu 10. serii Chile wygrało z Peru 2:1, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Arturo Vidal.

Wyniki 10. kolejki:
Boliwia - Ekwador 2:2 (2:0) Bramki: dla Boliwii - Pablo Escobar dwie (4, 43); dla Ekwadoru - Enner Valencia dwie (48, 89)
Kolumbia - Urugwaj 2:2 (1:1) Bramki: dla Kolumbii - Abel Aguilar (15), Yerry Mina (84); dla Urugwaju - Cristian Rodriguez (27), Luis Suarez (73)
Argentyna - Paragwaj 0:1 (0:1) Bramka: Derlis Gonzalez (17)
Chile - Peru 2:1 (1:0) Bramki: dla Chile - Arturo Vidal dwie (10, 85); dla Peru - Edison Flores (76)
Wenezuela - Brazylia 0:2 (0:1) Bramki: Gabriel Jesus (8), Willian (53)