To doświadczony zawodnik i w przypadku takiego meczu jak ten, nie mam wątpliwości, że powinien zagrać. Wayne jest w lepszej formie i bardziej pewny siebie niż podczas poprzedniego zgrupowania - powiedział tymczasowo pełniący obowiązki selekcjonera Gareth Southgate.

Reklama

Rooney w drużynie narodowej rozegrał 118 meczów i zdobył 53 gole. Nikt w historii reprezentacji Anglii nie był tak skuteczny.

31-letni piłkarz jednak niedawno był krytykowany za grę w Manchesterze United i stracił miejsce w podstawowym składzie klubu z Old Trafford, a także nie wystąpił w październikowym wyjazdowym meczu eliminacji ze Słowenią (0:0). Ostatnio wrócił jednak do łask Jose Mourinho i zagrał w dwóch spotkaniach "Czerwonych Diabłów", zdobył w nich jedną bramkę.

Teraz gra dobrze. Zalicza się do tych piłkarzy, którym bardzo służy bycie w rytmie meczowym - dodał Southgate.

Od Euro 2016 i porażki z Islandią w 1/8 finału atmosfera wokół reprezentacji jest kiepska. We wrześniu, po zaledwie jednym meczu, w wyniku skandalu korupcyjnego posadę selekcjonera stracił Sam Allardyce. Mimo to Anglia prowadzi w grupie F. W trzech kolejkach zdobyła siedem punktów i o dwa wyprzedza Litwę oraz Słowenię. Szkoci mają na koncie cztery.

Spotkanie ze Szkocją zostanie rozegrane na Wembley w Londynie. Początek o godz. 20.45.