Helsingborgs IF, siedmiokrotny mistrz kraju (ostatni raz w 2011 roku), przegrał w dwumeczu o utrzymanie się z Halmstad 2:3. Został relegowany po raz pierwszy od 23 lat.

W pierwszym meczu z Halmstad był remis 1:1, a w drugim zespół 45-letniego Henrika Larssona uległ rywalowi na własnym stadionie 1:2. Bramkę dla Helsingborga strzelił Jordan Larsson w 83. minucie, ale w końcówce dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Duńczyk Marcus Mathisen (87. i 90. minuta).

Po końcowym gwizdku wściekli kibice wdarli się na murawę, obrażali trenerów i piłkarzy słownie, a jeden z zamaskowanych próbował uderzyć 19-letniego Jordana. W obronie syna stanął ojciec, były piłkarz Celticu Glasgow, Barcelony i Manchesteru United. Tylko szybka i zdecydowana interwencja ochroniarza zapobiegła dalszym niesportowym wydarzeniom.

"Cóż, jutro też będzie dzień i musimy być na to przygotowani" - powiedział rozgoryczony spadkiem i zdarzeniem po spotkaniu Jordan Larsson.