Po czterech seriach spotkań w tabeli grupy E z dorobkiem 10 punktów prowadzi niepokonana Polska, a Czarnogóra ma trzy mniej i jest druga. Zespół z Bałkanów, który zajmuje 64. miejsce w rankingu FIFA (biało-czerwoni - 12.), jedynej porażki doznał w Erywanie z Armenią 2:3, choć do 50. minuty prowadził 2:0.

Reklama

Dwie dotychczasowe potyczki między tymi ekipami miały miejsce w kwalifikacjach mundialu 2014 i zakończyły się remisami - 2:2 w Podgoricy i 1:1 w Warszawie. Czyni to z Czarnogóry jedną z siedmiu zaledwie drużyn, a jedyną z Europy, z którą Polacy grali, ale nie odnieśli zwycięstwa.

Gwiazdą rywali jest Stevan Jovetic. 27-letni zawodnik występuje obecnie w hiszpańskiej Sevilli. W reprezentacji w 43 występach uzyskał 19 goli, w tym trzy w obecnych eliminacjach.

Biało-czerwonych po raz 36. poprowadzi trener Adam Nawałka. Jego bilans w roli selekcjonera to 18 zwycięstw, 13 remisów i cztery porażki.

Jakub Błaszczykowski może rozegrać 90. mecz w narodowych barwach. Tę granicę osiągnęło dotychczas ledwie sześciu polskich piłkarzy. Z kolei Robert Lewandowski z 42 golami jest trzeci wśród najskuteczniejszych zawodników reprezentacji. Więcej zdobyli tylko Włodzimierz Lubański - 48 i Grzegorz Lato - 45.