Zespół z Chapeco już po raz szósty triumfował w rywalizacji stanowej, będącej sprawdzianem przed rozpoczynającym się za kilka dni sezonem ligowym w Brazylii. W finałowym dwumeczu Chapecoense wygrało 1:0 i przegrało 0:1 z Avai, a o końcowym sukcesie przesądziły lepsze wyniki we wcześniejszej fazie.

Reklama

W środę 10 maja piłkarze Chapecoense staną przed szansą zdobycia Recopa Sudamericana, czyli Superpucharu Ameryki Południowej. Tego dnia rozegrają spotkanie rewanżowe z kolumbijskim Atletico Nacional Medellin. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Brazylijczyków 2:1.

W Recopa Sudamericana walczą co roku zdobywcy dwóch najbardziej prestiżowych trofeów klubowych na kontynencie: Copa Libertadores (Atletico) i Copa Sudamericana (Chapecoense).

Rywalizacja Chapecoense z Atletico Nacional ma szczególny wymiar. Pod koniec listopada zawodnicy tego brazylijskiego klubu lecieli właśnie do Kolumbii na finał Copa Sudamericana z Atletico Nacional. Czarterowy samolot, z 77 osobami na pokładzie, rozbił się podczas próby podejścia do lądowania w Medellin. Zginęło łącznie 71 osób, w tym 19 zawodników Chapecoense oraz trener Caio Junior. Katastrofę przeżyło sześć osób, w tym trzech piłkarzy.

Atletico Nacional zwróciło się do konfederacji CONMEBOL o przyznanie trofeum za triumf w Copa Sudamericana brazylijskiemu rywalowi. To właśnie jako zwycięzca tych rozgrywek otrzymał prawo gry w Copa Libertadores, południowoamerykańskim odpowiedniku Ligi Mistrzów, oraz w Recopa Sudamericana.