Trener Adam Nawałka jest w kontakcie z każdym zawodnikiem i indywidualnie ustalane są daty ich przyjazdów. W tym tygodniu spodziewamy się piłkarzy, którzy wcześniej zakończyli sezon ligowy, rzadziej grali w swoich klubach i wyrazili chęć wcześniejszego przyjazdu - przekazał rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Reklama

W grupie zawodników, którzy spodziewani są w tym tygodniu, znajdują się m.in. Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Dwaj ostatni nie wezmą udziału w mistrzostwach Europy do lat 21, ponieważ ich klub Napoli nie wyraził na to zgody.

W środę (31 maja) ogłoszone zostaną powołania dla graczy z polskiej ekstraklasy. Ci rozpoczną zgrupowanie w poniedziałek, ponieważ w weekend rozegrana zostanie ostatnia kolejka ligowa tego sezonu (w piątek grupa spadkowa, a w niedzielę grupa mistrzowska).

Także w środę o godz. 17.45 na boisku KS ZWAR odbędzie się pierwszy trening na tym zgrupowaniu. Dzień później o 13.45 zaplanowana jest konferencja prasowa selekcjonera Nawałki. Sobotę i niedzielę zawodnicy dostaną wolne. Wszyscy natomiast mają się stawić w poniedziałek do godz. 15. Do meczu z Rumunią biało-czerwoni będą przygotowywali się na boiskach KS ZWAR i Polonii Warszawa.

Polacy z dorobkiem 13 punktów prowadzą w tabeli grupy E eliminacji MŚ 2018. Czarnogóra i Dania mają po siedem oczek. Na czwartym miejscu z dorobkiem sześciu punktów znajduje się Rumunia, którą biało-czerwoni podejmą w następną sobotę (10 czerwca) w Warszawie. Sześć oczek ma również Armenia, a z dwoma punktami tabelę zamyka Kazachstan.