Media na Wyspach podały, że wszyscy zawodnicy z kadry, czyli 23 piłkarzy, stosowali niedozwolone środki. Ich nazwiska znalazły się podobno na liście Richarda McLarena, który ujawnił wcześniejsze wpadki dopingowe sportowców z tego kraju.

Reklama

Kanadyjczyk w lipcu i grudniu zeszłego roku przygotował - na wniosek Światowej Agencji Antydopingowe (WADA) - specjalny raport, który opisywał proceder stosowania dopingu oraz jego tuszowania w Rosji. Przedstawił on dowody na to, że w latach 2011-14 państwo wspierało zawodników w ukrywaniu stosowania przez nich niedozwolonych środków.

Pięciu piłkarzy, którzy występowali w mistrzostwach świata 2014 grało także w Pucharze Konfederacji. "Sborna" odpadła z rywalizacji po fazie grupowej. W przyszłym roku ma się w Rosji odbyć mundial.

"W futbolu nigdy nie było dopingu i nigdy nie będzie. Media w Wielkiej Brytanii piszą wyłącznie negatywnie o nas i dzieje się tak od 2010 roku" - powiedział Mutko, zapytany o publikacje w Anglii.

Po tym jak odkryto skandal dopingowy wiele związków sportowych postanowiło zawiesić Rosjan w prawach członka. Z tego powodu w wielu dyscyplinach zabrakło przedstawicieli tego kraju chociażby w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.