Zdarzenie zarejestrowała kamera. Na filmie widać, jak Neymar zaczyna przepychać się ze sprowadzonym tego lata z Benfiki Lizbona Semedo. Po chwili ten drugi odchodzi, ale Brazylijczyk chce znów do niego podbiec. Zatrzymują go inni koledzy z drużyny.

Reklama

Sfrustrowany Neymar rzucił znacznikiem o ziemię, odkopnął piłkę i opuścił boisko. Wszystko widział trener Barcelony Ernesto Valverde, ale nie interweniował.

Brazylijczyk jest coraz bliższy transferu do Paris Saint-Germain. Klub ze stolicy Francji ma za niego zapłacić kwotę szacowaną na 222 miliony euro - ponad dwa razy więcej niż dotychczasowy rekord sprzed roku, kiedy Manchester United wydał 105 mln na Francuza Paula Pogbę z Juventusu Turyn.

W piątek pojawiła się informacja, że Neymar odwołał wizytę w Chinach.

"Z żalem zawiadamiamy, że zaplanowane na 31 lipca spotkanie Neymara z kibicami w Szanghaju się nie odbędzie. Neymar i jego przedstawiciele są zajęci kwestiami transferu i nie mogą zagwarantować swojej obecności" - napisało w oświadczeniu chińskie biuro podróży Ctrip.

Brazylijczyk wystąpił w obu poprzednich spotkaniach Barcelony w USA. Katalończycy najpierw pokonali Juventus Turyn 2:1, a później Manchester United 1:0. Neymar zdobył wszystkie trzy bramki dla zwycięzców.