W Zagrzebiu gospodarze szybko "napoczęli" rywali, słynących z solidnej gry w defensywie. W 19. minucie było już 2:0 po bramkach Luki Modrica z rzutu karnego oraz Nikoli Kalinica, który wcześniej wywalczył "jedenastkę".

Chwila dekoncentracji w defensywie kosztowała Chorwatów stratę gola w 30. minucie, a na listę strzelców wpisał się obrońca Borussii Dortmund Sokratis Papastathopoulos. Jednak na przerwę gospodarze schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. W 33. minucie bramkarza Grecji pokonał Ivan Perisic. Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy gola dołożył także Andrej Kramaric.

Zwycięstwo Szwajcarom w Belfaście zapewnił z kolei Ricardo Rodriguez, który w 58. minucie wykorzystał rzut karny. "Jedenastkę" podyktowano jednak w kontrowersyjnych okolicznościach - po strzale Xherdana Shaqiriego piłka trafiła w bark stojącego tuż obok Corry'ego Evansa. Rumuński sędzia Ovidiu Hategan uznał to zagranie za nieprzepisowe.

Helweci, którzy walczą o czwarty z rzędu, a 11. w ogóle awans na mundial, mieli jednak znacznie więcej okazji bramkowych niż gospodarze. Oddali 16 strzałów, a rywale - pięć.

W pozostałych parach w Europie Szwecja zmierzy się z Włochami, a Dania zagra z Irlandią.

Do obsadzenia pozostało jeszcze łącznie dziewięć miejsc w MŚ, w tym cztery dla drużyn z Europy i trzy dla zespołów z Afryki. O pozostałe walka toczy się między kontynentami: Honduras rywalizuje z Australią, a Peru z Nową Zelandią.

1 grudnia odbędzie się losowanie fazy grupowej, a turniej zostanie rozegrany 14 czerwca - 15 lipca 2018 roku.

Wyniki i program meczów barażowych o awans do mistrzostw świata: czwartek, 9 listopada
Irlandia Płn. - Szwajcaria 0:1 (0:0)
Chorwacja - Grecja 4:1 (3:1)