Rok temu Lewandowski zajął w tym plebiscycie 16. miejsce.

Reklama

Pod koniec października prestiżowy magazyn ujawnił nazwiska 30 nominowanych piłkarzy. W czwartek od godzin popołudniowych ogłasza ostateczne rozstrzygnięcia, co kilka minut prezentując miejsce kolejnego zawodnika (od końca w górę). Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas gali po godz. 20.

Tuż za Lewandowskim, na 10. miejscu, uplasował się reprezentant Anglii Harry Kane, a na jedenastym - Urugwajczyk Edinson Cavani.

W głosowaniu brało udział 176 dziennikarzy z całego świata. Faworytem jest Portugalczyk Cristiano Ronaldo, który wygrał niedawno plebiscyt Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA).

Lewandowski w mijającym roku wywalczył z Bayernem mistrzostwo Niemiec, a w klasyfikacji strzelców Bundesligi był drugi (30 goli).

W barwach reprezentacji Polski 29-letni napastnik awansował do mistrzostw świata w Rosji i został najlepszym strzelcem eliminacji (16 goli).

W sumie, licząc wszystkie występy, strzelił dotychczas w 2017 roku 52 goli.

"France Football" przyznaje nagrodę od 1956 roku. W latach 2010-2015 magazyn i Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej wyróżniały wspólnie jednego zawodnika Złotą Piłką FIFA, ale od ubiegłego roku plebiscyty na najlepszych piłkarzy znów prowadzone są oddzielnie.