Najważniejszym wydarzeniem konfrontacji w Rostowie nad Donem był setny występ w narodowych barwach Luisa Suareza. Urugwajczyk uświetnił go zdobyciem bramki. W 23. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Carlos Sanchez, a mijając się z piłką błąd popełnił bramkarz rywali. Napastnik Barcelony z pięciu metrów bez trudu trafił do siatki.

Chwilę później strzałem z dystansu odpowiedzieć próbował Hattan Bahebri, ale Fernando Muslera nie dał się zaskoczyć.

>>>Urugwaj - Arabia Saudyjska 1:0. Zobacz wideo

Urugwaj starał się wygrać ten mecz jak najmniejszym nakładem sił. Podopieczni trenera Oscara Tabareza nie forsowali tempa i nie stworzyli sobie wielu okazji do zdobycia kolejnej bramki. W 62. minucie nad poprzeczką główkował Sanchez, a w 86. strzelał Edinson Cavani.

Saudyjczykom, którzy na inaugurację ulegli Rosji aż 0:5, brakowało natomiast umiejętności by odwrócić losy meczu. W poniedziałek zagrają z Egiptem i dla obu drużyn będzie to pożegnalny występ na mundialu.

Pierwsze miejsce w grupie będzie natomiast stawką spotkania Rosja - Urugwaj. Wszystko wskazuje na to, że w 1/8 finału drużyny te wpadną na Portugalię i Hiszpanię.

Urugwaj - Arabia Saudyjska 1:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Luis Suarez (23)
Sędzia: Clement Turpin (Francja)
Widzów: 42 678
Urugwaj: Fernando Muslera - Guillermo Varela, Diego Godin, Jose Maria Gimenez, Martin Caceres - Carlos Sanchez (82. Nahitan Nandez), Rodrigo Bentancur, Matias Vecino (59. Lucas Torreira), Cristian Rodriguez (59. Diego Laxalt) - Luis Suarez, Edinson Cavani
Arabia Saudyjska: Mohammed Al-Owais - Yasser Al-Shahrani, Osama Hawsawi, Ali Al-Bulaihi, Muhammed Al-Burayk - Hattan Bahebri (75. Mohamed Kanoo), Abdullah Otayf, Salman Al-Faraj, Taiseer Al-Jassim (44. Houssain Al-Mogahwi), Salem Al-Dawsari - Fahad Al-Muwallad (78. Mohammed Al-Sahlawi)