Moja żona jest silna i czuje się dobrze. Na razie skupiam się wyłącznie na meczu. Zobaczymy, co się stanie w najbliższych dniach - powiedział Granqvist, który w tegorocznych MŚ zdobył dla ekipy "Trzech Koron" dwa gole z rzutów karnych.

Reklama

Według szwedzkich mediów, termin porodu drugiego dziecka piłkarza jest wyznaczony na wtorek, dzień spotkania w Sankt Petersburgu. Trener kadry Janne Andersson otwartą zostawił sprawę ewentualnego wyjazdu Granqvista. Porozmawiamy o tym w odpowiednim momencie - zaznaczył.

Już w trakcie turnieju w Rosji duńską reprezentację na kilkanaście godzin opuścił obrońca Jonas Knudsen, który poleciał do kraju, by zobaczyć urodzoną kilka dni wcześniej córkę. Lot czarterowy spontanicznie zorganizowali i opłacili mu koledzy z drużyny.

Córka Knudsena miała pierwotnie przyjść na świat dopiero za miesiąc, ale dwa dni przed pierwszym występem w mundialu z Peru dostał on telefon, że jego żona zaczęła rodzić.

W niedzielę Duńczycy odpadli z mundialu po porażce w serii rzutów karnych z Chorwatami, którzy w ćwierćfinale zagrają z Rosjanami.