Jesteśmy bardzo podekscytowani, że ONZ docenił nasze zaangażowanie w promowanie ekorozwoju poprzez sport. Wiele osób wątpiło, że jesteśmy w stanie stworzyć tę niesamowitą kombinację klubu piłkarskiego i organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska. Udowodniliśmy jednak, że jest to połączenie o wielkiej sile - powiedział Dale Vince, prezes ósmego obecnie zespoły League Two, czyli angielskiej czwartej ligi.

Reklama

Poza tym, że Forest Green Rovers jest prekursorem w stosowaniu diety wegańskiej obowiązującej w całym klubie, to również jest pierwszy pod względem neutralnej emisji dwutlenku węgla. Wszystkie samochody służbowe mają baterie elektryczne, a kosiarka do trawy napędzana jest energią słoneczną. W klubie jest również naturalna, ekologiczna murawa.

Kolejnym celem angielskiego klubu, który mieści się w południowo-zachodnim hrabstwie Gloucestershire, jest wybudowanie pierwszego w świecie drewnianego stadionu spełniającego wszelkie obecne wymogi.

Forest Green Rovers otrzymał od ONZ nagrodę "Momentum for Change", która przyznawana jest za najbardziej wartościowe inicjatywy służące powstrzymaniu zmian klimatycznych. Jego przedstawiciele odbiorą wyróżnienie w grudniu w Katowicach podczas szczytu klimatycznego ONZ.