Prace na cele społeczne obrońcy zespołu narodowego miały polegać na prowadzeniu darmowych zajęć piłkarskich. Okazało się jednak, że w grudniu nie mógł odbyć 200 godzin treningów z dziećmi na świeżym powietrzu, bo jak wykazano ten region Korei nawiedziły w tym okresie duże opady śniegu.

Reklama

21-miesięczna służba wojskowa jest w Korei Płd., ze względu na napięte relacje z północnym sąsiadem, obowiązkiem każdego mężczyzny. Państwo daje jednak możliwość całkowitego zwolnienia z niej złotym medalistom Igrzysk Azjatyckich oraz tym sportowcom, którzy przywiozą jakikolwiek krążek z olimpiady letniej, bądź częściowego reprezentantom kraju biorącym udział w mistrzostwach świata pod pewnymi warunkami. Skrócona służba - 60 dni jest możliwa po przeprowadzeniu 544 godzin zajęć sportowych.

27-letni Jang Hyun soo to uczestnik MŚ 2018, więc mógł liczyć na częściowe zwolnienie ze służby. Jednak po tym jak przedstawił fałszywe poświadczenie prac na cele społeczne nie wiadomo, czy jedyną karą będzie wykluczenie z meczów drużyny narodowej - na razie dwóch towarzyskich z Australią - jak poinformowała krajowa federacja piłkarska. Do tej pory w reprezentacji rozegrał 54 spotkania.