Bolt po rozstaniu z bieżnią trenował z piłkarzami m.in. Borussii Dortmund, norweskiego Stromsgodset, a ostatnio Central Coast Mariners. Miał nadzieję, że z australijskim klubem podpisze umowę po roku wspólnych zajęć, ale jego kierownictwo nie zdecydowało się na zaproponowanie mu zawodowego kontraktu.

Wcześniej otrzymał propozycję gry na Malcie, ale odrzucił ofertę, ponieważ - jak spekulowano - nie spełniała jego oczekiwań finansowych. Było fajnie, ale się skończyło. Nie chcę powiedzieć, że nie potraktowano mnie odpowiednio, ale wydaje mi się, że nie wszystko zostało zrobione tak, jak powinno. To było cenne doświadczenie, bardzo podobało mi się po prostu bycie częścią zespołu - przyznał rekordzista świata na 100 i 200 m, który zakończył lekkoatletyczną karierę po mistrzostwach świata w 2017 roku.

Bolt zapowiedział, że nie będzie już udzielał się w zawodowym sporcie. Zajmuję się teraz wieloma innymi rzeczami. Próbuję swoich sił w różnych dziedzinach, staram się zostać biznesmenem - podsumował.

Jamajczyk był najlepszy na 100, 200 i w sztafecie 4x100 m na igrzyskach w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Jeden ze złotych medali został mu odebrany, ponieważ jego kolega z drużyny Nesta Carter został przyłapany na dopingu.