W ceremonii losowania wezmą udział triumfatorzy tej imprezy sprzed lat, Brazylijczyk Bebeto i Portugalczyk Fernando Couto.

Reklama

W mistrzostwach będą rywalizować 24 drużyny, które od 23 maja do 15 czerwca w sześciu polskich miastach rozegrają 52 mecze. Pierwsze spotkania odbędą się w Łodzi, Gdyni, Bydgoszczy i Lublinie, a dzień później zaplanowano konfrontacje w Tychach oraz Bielsku-Białej. Finał zostanie rozegrany w Łodzi.

Reprezentacja Polski trafi do grupy A i spotkania w pierwszej fazie rozegra w Łodzi. Drużyna prowadzona przez trenera Jacka Magierę znalazła się razem z Portugalią, Urugwajem, Francją, Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem w pierwszym koszyku.

Mistrzostwa odbywają się co dwa lata od 1977 roku. Pierwsze zorganizowano w Tunezji, a trzy ostatnie - w Turcji (2013), Nowej Zelandii (2015) i Korei Południowej (2017), gdzie triumfowała Anglia. Najwięcej mistrzowskich tytułów mają na koncie Argentyna - sześć i Brazylia - pięć.

W 1983 roku Polacy stanęli na najniższym stopniu podium, a w 1979 roku wywalczyli czwarte miejsce. Wtedy w MŚ rywalizowało jeszcze 16 zespołów.