Biało-czerwoni trafili do grupy G, w której rywalizować będą także Słowenia, Izrael i Macedonia Północna. Na początek podopiecznych Jerzego Brzęczka czeka starcie z Austrią w Wiedniu w czwartek o godz. 20.45, a trzy dni później o tej samej porze podejmą w Warszawie Łotwę.

W pierwszej kolejce europejskich szlagierów zabraknie, natomiast na początek drugiej w grupie C Holandia podejmie reprezentację Niemiec. Mistrzowie świata z 2014 roku sensacyjnie odpadli w fazie grupowej ubiegłorocznego mundialu w Rosji, a w Lidze Narodów nie wygrali ani jednego spotkania i zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie A1 - za Francją oraz właśnie za Holandią, z którą przegrali 0:3 w Amsterdamie i zremisowali u siebie 2:2, choć bardzo długo prowadzili 2:0.

Reprezentacje 55 członków UEFA utworzyły łącznie 10 grup - pięć po pięć drużyn i pięć po sześć zespołów. Awans do przyszłorocznego turnieju, który zostanie rozegrany w 12 krajach, uzyskają po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup.

 Program pierwszych dwóch kolejek eliminacji ME 2020:

czwartek, 21 marca

Grupa C
Irlandia Płn. - Estonia (Belfast, godz. 20.45)
Holandia - Białoruś (Rotterdam, 20.45)

Grupa E
Słowacja - Węgry (Trnawa, 20.45)
Chorwacja - Azerbejdżan (Zagrzeb, 20.45)

Grupa G
Austria - Polska (Wiedeń, 20.45)
Izrael - Słowenia (Hajfa, 20.45)
Macedonia Płn. - Łotwa (Skopje, 20.45)

Grupa I
Kazachstan - Szkocja (Astana, 16.00)
Cypr - San Marino (Nikozja, 18.00)
Belgia - Rosja (Bruksela, 20.45)

piątek, 22 marca

Grupa A
Bułgaria - Czarnogóra (Sofia, 18.00)
Anglia - Czechy (Londyn, 20.45)

Grupa B
Portugalia - Ukraina (Lizbona, 20.45)
Luksemburg - Litwa (Luksemburg, 20.45)

Grupa H
Andora - Islandia (Andorra la Vella, 20.45)
Albania - Turcja (Szkodra, 20.45)
Mołdawia - Francja (Kiszyniów, 20.45)

sobota, 23 marca

Grupa D
Gruzja - Szwajcaria (Tbilisi, 15.00)
Gibraltar - Irlandia (Gibraltar, 18.00)

Grupa F
Szwecja - Rumunia (Sztokholm, 18.00)
Malta - Wyspy Owcze (Ta'Qali, 18.00)
Hiszpania - Norwegia (Walencja, 20.45)

Grupa J
Bośnia i Herc. - Armenia (Sarajewo, 20.45)
Włochy - Finlandia (Udine, 20.45)
Liechtenstein - Grecja (Vaduz, 20.45)

niedziela, 24 marca

Grupa C
Irlandia Płn. - Białoruś (Belfast, 20.45)
Holandia - Niemcy (Amsterdam, 20.45)

Grupa E
Walia - Słowacja (Cardiff, 15.00)
Węgry - Chorwacja (Budapeszt, 18.00)

Grupa G
Izrael - Austria (Hajfa, 18.00)
Słowenia - Macedonia Płn. (Lublana, 20.45)
Polska - Łotwa (Warszawa, 20.45)

Grupa I
Kazachstan - Rosja (Astana, 15.00)
San Marino - Szkocja (Serravalle, 18.00)
Cypr - Belgia (Nikozja, 20.45)

poniedziałek, 25 marca

Grupa A
Czarnogóra - Anglia (Podgorica, 20.45)
Kosowo - Bułgaria (Prisztina, 20.45)

Grupa B
Portugalia - Serbia (Lizbona, 20.45)
Luksemburg - Ukraina (Luksemburg, 20.45)

Grupa H
Turcja - Mołdawia (Eskisehir, 18.00)
Andora - Albania (Andorra la Vella, 20.45)
Francja - Islandia (Paryż, 20.45)

wtorek, 26 marca

Grupa D
Szwajcaria - Dania (Bazylea, 20.45)
Irlandia - Gruzja (Dublin, 20.45)

Grupa F
Rumunia - Wyspy Owcze (Kluż-Napoka, 20.45)
Norwegia - Szwecja (Oslo, 20.45)
Malta - Hiszpania (Ta'Qali, 20.45)

Grupa J
Armenia - Finlandia (Erywań, 18.00)
Włochy - Liechtenstein (Parma, 20.45)
Bośnia i Herc. - Grecja (Zenica, 20.45)