W dwumeczu z Finami zdobyliśmy tylko jeden punkt, ale może on być decydujący w perspektywie naszego awansu do Euro 2008. Podopieczni Leo Beenhakkera zagrali dziś lepiej niż Bydgoszczy, ale wystarczyło to tylko do remisu. Zabrakło trochę szczęścia, Polacy trafili w słupek i w porzeczkę. Ale z drugie strony nas też uratował słupek po strzale gospodarzy.

Przebieg spotkania:

Obie drużyny rozpoczęły bardzo zachowawczo. Seria rzutów rożnych z prawej strony (wykonywanych przez Krzynówka) nie przyniosła żadnego skutku. Po pierwszym kwadransie nie było bramek.

Karnego próbował wymusić Eremenko, ale sędzia nie dał się nabrać. Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Znów Eremenko zachował się niesportowo (dotknął piłki ręką) i został ukarany przez arbitra. Fatalny kiks Boruca przed polem karnym, ale naprawiony przez Żewłakowa. Gra toczyła się głównie w środku pola. Żadna drużyna nie zdecydowała się na odważniejsze ataki. Do przerwy było 0:0.

Zespoły zaczęły drugą połowę bez zmian. Bardzo dobra okazja Polaków. Z prawej strony dośrodkowywał Błaszczykowski, ale strzał Smolarka złapał Jaaskelainen. Pierwsze pięć minut to ataki biało-czerwonych, Finowie zepchnięci do obrony. Smolarek w doskonałej sytuacji. Chciał przerzucić piłkę nad bramkarzem, ale złapał ją Jaaskelainen.

Tym razem akcja gospodarzy. Głową strzelał Johansson, ale prosto w Boruca. Pierwsza zmiana w zespole Leo Beenhakkera. Za Rasiaka wszedł Saganowski. Powinno być 1:0 dla Finów, ale po strzale Eremenki uratował nas słupek. Wprowadzony niedawno Forssell próbował pokonać Boruca, ale ten końcami palców wybił piłkę na rzut rożny. Ale pech Polaków! W jednej akcji w słupek strzelił Saganowski, a Błaszczykowski poprawił w poprzeczkę. Do końca meczu nic już się nie działo. Polacy wywieźli jeden punkt z Helsinek.