Pierwsze zwycięstwo odnieśli inni rywale Polaków - Austriacy. Pokonali u siebie Słowenię 1:0 i awansowali na czwartą pozycję; mają punkt mniej niż Macedonia Północna.

W piątek rywalizowano też w grupach A, B, D i F. W najciekawszych spotkaniach Ukraina niespodziewanie wysoko wygrała u siebie z Serbią 5:0, Dania zremisowała w Kopenhadze z Irlandią 1:1, a Norwegia - w Oslo z Rumunią 2:2. Zwycięstwa odniosły też m.in. reprezentacje Hiszpanii i Szwecji.

Kolejne mecze tych grup zostaną rozegrane w poniedziałek. Pozostałe zespoły rywalizować będą w sobotę i we wtorek.

Reprezentacje 55 członków UEFA utworzyły łącznie 10 grup eliminacyjnych - pięć po pięć drużyn i pięć po sześć zespołów. Awans do Euro 2020, które zostanie rozegrane w 12 krajach, uzyskają po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup.

Wyniki i program trzeciej i czwartej kolejki oraz tabele eliminacji ME 2020:
piątek, 7 czerwca
Grupa A
Czechy - Bułgaria 2:1 (1:1)
Czarnogóra - Kosowo 1:1 (0:1)
Tabela:
M Z R P bramki pkt
1. Anglia 2 2 0 0 10-1 6
2. Czechy 2 1 0 1 2-6 3
3. Kosowo 2 0 2 0 2-2 2
4. Bułgaria 3 0 2 1 3-4 2
5. Czarnogóra 3 0 2 1 3-7 2
Grupa B Litwa - Luksemburg 1:1 (0:1)
Ukraina - Serbia 5:0 (2:0)
1. Ukraina 3 2 1 0 7-1 7
2. Luksemburg 3 1 1 1 4-4 4
3. Portugalia 2 0 2 0 1-1 2
4. Litwa 2 0 1 1 2-3 1
5. Serbia 2 0 1 1 1-6 1
Grupa D
Gruzja - Gibraltar 3:0 (1:0)
Dania - Irlandia 1:1 (0:0)
1. Irlandia 3 2 1 0 3-1 7
2. Szwajcaria 2 1 1 0 5-3 4
3. Gruzja 3 1 0 2 3-3 3
4. Dania 2 0 2 0 4-4 2
5. Gibraltar 2 0 0 2 0-4 0
Grupa F
Wyspy Owcze - Hiszpania 1:4 (1:3)
Norwegia - Rumunia 2:2 (0:0)
Szwecja - Malta 3:0 (1:0)
1. Hiszpania 3 3 0 0 8-2 9
2. Szwecja 3 2 1 0 8-4 7
3. Rumunia 3 1 1 1 7-5 4
4. Malta 3 1 0 2 2-6 3
5. Norwegia 3 0 2 1 6-7 2
6. Wyspy Owcze 3 0 0 3 3-10 0
Grupa G
Macedonia Płn. - Polska 0:1 (0:0)
Austria - Słowenia 1:0 (0:0)
Łotwa - Izrael 0:3 (0:1)
1. Polska 3 3 0 0 4-0 9
2. Izrael 3 2 1 0 8-3 7
3. Macedonia Płn. 3 1 1 1 4-3 4
4. Austria 3 1 0 2 3-5 3
5. Słowenia 3 0 2 1 2-3 2
6. Łotwa 3 0 0 3 1-8 0

Program pozostałych meczów 3. kolejki:
sobota, 8 czerwca
Grupa C
Estonia - Irlandia Płn. (Tallinn, 18.00)
Białoruś - Niemcy (Borysów, 20.45)
Grupa E
Chorwacja - Walia (Osijek, 15.00)
Azerbejdżan - Węgry (Baku, 18.00)
Grupa H
Islandia - Albania (Reykjavik, 15.00)
Mołdawia - Andora (Kiszyniów, 18.00)
Turcja - Francja (Konya, 20.45)
Grupa I
Rosja - San Marino (Sarańsk, 18.00)
Belgia - Kazachstan (Bruksela, 20.45)
Szkocja - Cypr (Glasgow, 20.45)
Grupa J
Armenia - Lichtenstein (Erywań, 18.00)
Finlandia - Bośnia i Herc. (Tampere, 18.00)
Grecja - Włochy (Ateny, 20.45)

Program 4. kolejki:
poniedziałek, 10 czerwca
Grupa A
Bułgaria - Kosowo (Sofia, 20.45)
Czechy - Czarnogóra (Praga, 20.45)
Grupa B
Serbia - Litwa (Belgrad, 20.45)
Ukraina - Luksemburg (Lwów, 20.45)
Grupa D
Dania - Gruzja (Kopenhaga, 20.45)
Irlandia - Gibraltar (Dublin, 20.45)
Grupa F
Wyspy Owcze - Norwegia (Torshavn, 20.45)
Malta - Rumunia (Ta' Qali, 20.45)
Hiszpania - Szwecja (Madryt, 20.45)
Grupa G
Polska - Izrael (Warszawa, 20.45)
Łotwa - Słowenia (Ryga, 20.45)
Macedonia Płn. - Austria (Skopje, 20.45)

wtorek, 11 czerwca
Grupa C
Białoruś - Irlandia Płn. (Borysów, 20.45)
Niemcy - Estonia (Moguncja, 20.45)
Grupa E
Azerbejdżan - Słowacja (Baku, 18.00)
Węgry - Walia (Budapeszt, 20.45)
Grupa H
Albania - Mołdawia (Elbasan, 20.45)
Andora - Francja (Andora, 20.45)
Islandia - Turcja (Reykjavik, 20.45)
Grupa I
Kazachstan - San Marino (Nursułtan, 16.00)
Belgia - Szkocja (Bruksela, 20.45)
Rosja - Cypr (Niżny Nowogród, 20.45)
Grupa J
Grecja - Armenia (Ateny, 20.45)
Włochy - Bośnia i Herc. (Turyn, 20.45)
Liechtenstein - Finlandia (Vaduz, 20.45)