Zarówno Polonia Bytom, jak i Zagłębie Sosnowiec nie radzą sobie w pierwszej lidze. Zajmują dwa ostatnie miejsca. Przy czym drużyna Sosnowca ma punkty karne za udział w aferze korupcyjnej. Dlatego Wisła Kraków i Dyskobolia Grodzisk Wlkp. nie powinny mieć problemów z odniesieniem zwycięstw. I tak też się stało.

Piłkarzom Wisły bardzo zależało na wygranej, bo nie wygrali już od dwóch spotkań. W ostatnim tygodniu zremisowali z Odrą Wodzisław 2:2 w lidze i przegrali z Górnikiem Zabrze 0:1 w Pucharze Ekstraklasy. Dzisiaj odbili sobie te straty z nawiązką, ogrywając Polonię aż 5:0. Natomiast Dyskobolia łatwo poradziła sobie z Zagłębiem 3:1.

Zawodnicy Polonii grali bardzo dobrze. W 8. minucie Grzegorz Podstawek chciał wparować w pole karne, ale tuż przed linią został brutalnie sfaulowany przez Clebera. Sędzia powinien wyrzucić z boiska obrońcę Wisły, ale pokazał mu tylko żółtą kartkę.

W 31. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Paweł Brożek dokładnie podał do Marka Zieńczuka, a ten wpadł w pole karne i strzelił obok Marcina Suchańskiego. Po chwili wiślacy podwyższyli. Zieńczuk, który idealnie dośrodkował w pole karne, a Kamil Kosowski uderzył piłkę głową.

Tuż po przerwie kolejnego gola dla Wisły strzelił Rafał Boguski. Akcję rozpoczął Kosowski. Pomocnik "Białej gwiazdy" przebiegł z piłką dobre 50 metrów, minął po drodze kilku rywali i dograł do Rafała Boguskiego. Napastnik bez problemów wpakował piłkę do siatki.

W 56. minucie Kamil Kosowki opuścił boisko żegnany brawami. Wszedł za niego Piotr Brożek i już po czterech minutach strzelił gola. Pomocnik Wisły wykończył świetną akcję Zieńczuka. Po chwili trener wpuścił Nigeryjczyka Dudu, który zastąpił Clebera. W 72. minucie Dudu podwyższył na 5:0.

O godzinie 16.00 rozpoczął się mecz Zagłębie Sosnowiec z Dyskobolią Grodzisk Wlkp. Już po niecałym kwadransie podopieczni Jacka Zielińskiego prowadzili 1:0. Jarosław Lato wykorzystał świetne podanie Adriana Sikory i pokonał Szymona Gąsińskiego. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie. W 68. minucie Filip Ivanovski podwyższył na 2:0. Trzy minuty później padła trzecia bramka dla Dyskobolii, a jej autorem był... piłkarz Zagłębia, Grzegorz Kaliciak. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Piotr Bagnicki na minutę przed końcem meczu.

Niedzielne mecze 8. kolejki:

Wisła Kraków - Polonia Bytom 5:0
(2:0)
Bramki: Zieńczuk 31, Kosowski 35, Boguski 48, Piotr Brożek 60, Dudu 72
Żółte kartki: Cleber - Stanov
Wisła: Marcin Juszczyk - Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki, Cleber (65. Omagbem McPherlin), Dariusz Dudka - Kamil Kosowski (56. Piotr Brożek), Radosław Sobolewski, Mauro Cantoro (56. Tomas Jirsak), Marek Zieńczuk - Paweł Brożek, Rafał Boguski
Polonia: Marcin Suchański - Wojciech Mróz, Pavol Stanov, Radoslav Kral, Ireneusz Marcinkowski (84. Tomasz Owczarek) - Hubert Robaszek, Jacek Trzeciak, Rafał Grzyb, Marcin Radzewicz (58. Janusz Wolański) - Grzegorz Podstawek (46. Mariusz Mężyk), Michał Zieliński
Sędzia:
Leszek Gawron (Mielec)
Widzów: 12 000

Zagłębie Sosnowiec - Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 1:3 (0:1)
Bramka: Bagnicki 89 - Lato 13, Ivanovski 68, Kaliciak - samobójcza 71
Żółta kartka: Bednar, Kłoda, Piątkowskii - Muszalik, Jodłowiec, Piechniak
Zagłębie: Gąsiński - Kłoda, Hosic, Kaliciak, Bednar - Piątkowski, Pach (61. Kmiecik), Berensztajn (80. Bagnicki), Berliński, Kozubek (65. Skrzypek) - Folc
Dyskobolia: Przyrowski - Mynar, Lazarevski, Jodłowiec, Piechniak - Ivanovski, Muszalik (78. Majewski), Sokołowski, Telichowski - Lato (80. Tupalski), Sikora (74. Rocki)
Sędzia: Jacek Granat (Warszawa)
Widzów: 1500

Sobotnie mecze 8. kolejki:

Lech Poznań - Ruch Chorzów 6:2 (2:1)
Bramki: Zając 10 i 88, Reiss 33, Kucharski 74, Rengifo 77, Quinteros 89 z karnego - Grzyb 13, Jezierski 80
Żółte kartki: Golem, Jakubowski
Czerwona kartka: Adamski 60 za faul
Lech: Krzysztof Kotorowski - Marcin Kikut, Tomasz Midzierski, Dawid Kucharski, Ivan Djurdjević - Marcin Zając, Rafał Murawski, Henry Quinteros, Jakub Wilk (79. Luiz Henriquez) - Piotr Reiss (85. Dimitrije Injac), Przemysław Pitry (46. Hernan Rengifo)
Ruch: Matko Perdijić - Ariel Jakubowski, Ireneusz Adamski, Toni Golem, Michał Osiński (69. Łukasz Janoszka) - Wojciech Grzyb (73. Tomasz Sokołowski I), Michał Pulkowski, Grzegorz Baran, Pavol Balaz - Martin Fabus, Remigiusz Jezierski (81. Maciej Sadlok)
Sędzia: Marcin Wróbel (Warszawa)
Widzów: 22 000

Górnik Zabrze - Odra Wodzisław Śląski 1:0 (0:0)
Bramka: Jarka 69
Żółte kartki: Grzegorzewski, Iwan
Górnik: Boris Peskovic - Sławomir Jarczyk, Tomasz Hajto, Maris Smirnovs, Tadas Papeckys - Konrad Gołoś (60. Piotr Malinowski), Piotr Gierczak (84. Adam Danch), Jerzy Brzęczek, Piotr Madejski (60. Marius Kizys) - Tomasz Zahorski, Dawid Jarka
Odra: Krzysztof Pilarz - Marcin Kokoszka, Dariusz Dudek (19. Bartosz Hinc), Jacek Kowalczyk, Sławomir Szary - Damian Seweryn (62. Arkadiusz Aleksander), Marcin Malinowski, Marcin