Lech Poznań - Ruch Chorzów 6:2 (2:1)
Bramki: Zając 10 i 88, Reiss 33, Kucharski 74, Rengifo 77, Quinteros 89 z karnego - Grzyb 13, Jezierski 80
"Kolejorz" nie zawiódł. Choć Lech prowadził po pierwszej połowie tylko jedną bramką, to mecz wygrał już różnicą czterech goli. 22 tysiące widzów na trybunach zobaczyło imponujące zwycięstwo podopiecznych Franciszka Smudy. O wyniku 6:2 dla Lecha zdecydowała także czerwona kartka dla obrońcy Ruchu Ireneusza Adamskiego.

Górnik Zabrze - Odra Wodzisław Śląski 1:0 (0:0)
Bramka: Jarka 69
Zabrzanie idą jak burza. Wygrali już trzecie derby województwa Śląskiego w tym sezonie. O zwycięstwie Górnika z Odrą zdecydowała bramka Dawida Jarki, która ma już sześć goli na swoim koncie w tym roku. Czyżby 20-letni napastnik z Zabrza miał ochotę zostać "Królem Strzelców" Ekstraklasy?

Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 2:1 (0:0)
Bramka: Iwański 80, Arboleda 89 - Arifović 51
Mistrzowie Polski wymęczyli zwycięstwo nad słabiutkim ŁKS-em. Zagłębiacy strzelili dwie bramki dopiero pod koniec spotkania. Słaba forma piłkarzy z Lubina nie zadowala prezesa klubu Roberta Pietryszyna, która zaczyna mówić o zmianie trenera. Kolejne spotkania pokażą, czy Czesław Michniewicz straci pracę.

Widzew Łódź - Cracovia Kraków 2:0 (1:0)
Bramki: Bogunović 7, Budka 49
Dopiero pierwsze zwycięstwo Widzewa w tym sezonie. Łodzianie pokonali Cracovię 2:0, mimo tego, że spotkanie kończyli w "10". Czerwoną kartkę dostał Ukah. A piłkarze z Krakowa niczym nie zachwycili. Grając w przewadze nie potrafili strzelić choćby jednego gola.

GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0)
Bramki: Popek 15, Costly 41
Pewna wygrana wicemistrzów Polski. GKS już w pierwszej połowie meczu strzelił dwie bramki. Choć druga część spotkania przeszła bez echa, to kibice nie narzekali. W ten sposób bełchatowian zadomowili się już w środkowej części tabeli Orange Ekstraklasy. Mają 13 punktów i są na szóstym miejscu.

Korona Kielce - Legia Warszawa 1:0 (1:0)
Bramka: Bonin 2
Siedem zwycięstw z rzędu i na tym koniec. Piłkarze Legii Warszawa przegrali pierwszy mecz w tym sezonie. Lepsi od legionistów okazali się gracze Korony Kielce. Bramka padła już w drugiej minucie spotkania. A szczęśliwym strzelcem był Grzegorz Bonin. Ale mimo przegranej Legia pozostała liderem tabeli I ligi.

Wisła Kraków - Polonia Bytom 5:0 (2:0)
Bramki: Zieńczuk 31, Kosowski 35, Boguski 48, Piotr Brożek 60, Dudu 72
Wisła gromi beniaminka Orange Ekstraklasy. Piłkarze z Krakowa wygrali z Polonią aż 5:0, a jedną z bramek strzelił zawodnik, który ostatnio grał w... Indiach. Dudu trafił do siatki rywali w 72. minucie meczu. Dzięki wygranej "Biała Gwiazda" odrobiła część strat do liderującej w tabeli Legii Warszawa i traci już do niej tylko jeden punkt.

Zagłębie Sosnowiec - Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 1:3 (0:1)
Bramki: Bagnicki 89 - Lato 13, Ivanovski 68, Kaliciak - samobójcza 71
Goście w czwartek nie dali rady wygrać w Pucharze UEFA. Jednak w lidze z pokonaniem Zagłębia nie mieli żadnych problemów. Ale nic w tym dziwnego, bo przeciwnik dużo słabszy. Już po niecaym kwadransie piłkarze Dyskobolii prowadzili 1:0. Potem piłka jeszcze dwukrotnie wpadała do bramki gospodarzy. Honorowego gola dla Zagłębia zdobył Piotr Bagnicki na minutę przed końcem meczu.