Dobrze spisujący się w tych kwalifikacjach Polacy już przed przerwą sprawiali lepsze wrażenie. Ich grę w przodzie kreowali głównie Kamil Jóźwiak i Patryk Klimala, których akcjom brakowało jednak wykończenia. Tak było m.in. w 12. minucie, kiedy pomocnikowi Lecha Poznań nie udało się dojść w polu karnym do podania Klimali. W kolejnej akcji Jóźwiak ograł serbskiego obrońcę i zagrywał do napastnika Jagiellonii Białystok, lecz ten w trudnej sytuacji nie był w stanie oddać celnego strzału.

Później bramkarz reprezentacji Serbii obronił ich uderzenia z dalszej odległości, a najbliżej gola Polacy byli w 40. minucie. Pojedynek biegowy z dwójką Serbów wygrał Klimala, lecz jego płaski strzał trafił w słupek.

Po zmianie stron goście zagrali już odważniej, ale nadal groźniejsze okazje stwarzali podopieczni trenera Czesława Michniewicza. W 55. minucie zdobyli nawet gola, lecz arbiter uznał, że przy podaniu Mateusza Bogusza napastnik biało-czerwonych był na pozycji spalonej. Dziesięć minut później w świetnej sytuacji znalazł się Marcin Listkowski, którego uderzenie głową obronił Marko Ilic.

W końcu powodzenie Polakom przyniosła akcja z 79. minuty. Z prawej strony w pole karne wbiegł Klimala, a następnie zagrał do niepilnowanego Bogusza, który płaskim strzałem zdobył jedyną bramkę w tym meczu.

Dzięki wygranej niepokonana w eliminacjach polska drużyna pozostała liderem tabeli gr. 5. Wcześniej biało-czerwoni wygrali z Łotwą 1:0 i Estonią 4:0 oraz zremisowali z Rosją 2:2. W kolejnym spotkaniu zagrają 15 listopada na wyjeździe z Bułgarią.

W kwalifikacjach uczestniczą 53 reprezentacje, podzielone na dziewięć grup. Awans do turnieju finałowego w Słowenii i na Węgrzech w 2021 roku wywalczą zwycięzcy oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca. Pozostałe ekipy z drugich lokat zagrają baraże o cztery pozostałe wolne miejsca. Gospodarze mają zapewniony udział.

Polska - Serbia 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Bogusz (79)
Żółte kartki - Polska: Robert Gumny, Patryk Klimala. Serbia: Njegos Petrovic
Sędzia: Joao Pinheiro (Portugalia)
Polska: Kamil Grabara - Robert Gumny, Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Kamil Pestka - Marcin Listkowski (74. Przemysław Płacheta), Patryk Dziczek, Karol Fila, Mateusz Bogusz (86. Przemysław Wiśniewski), Kamil Jóźwiak - Patryk Klimala (90. Paweł Tomczyk)