Według norweskiej agencji prasowej NTB grająca od 2014 roku w Olympique Lyon 24-letnia piłkarka, która otrzymała tą prestiżową nagrodę w grudniu, teraz znalazła się w najnowszej edycji wydawnictwa na rok 2020. W opisie podkreślono jej niesłychane wyniki, 53 bramki w ubiegłym sezonie, z których 15 strzeliła w meczach Ligi Mistrzów co jest rekordem rozgrywek.

Reklama

NTB podkreśliła, że w maju Hegerberg w finale Champions League strzeliła trzy bramki, dzięki którym jej zespół pokonał Barcelonę 4:1, zdobył trofeum po raz trzeci z rzędu.

Norweżka przed dwoma laty zrezygnowała z gry w reprezentacji Norwegii i nie wystąpiła w tegorocznych mistrzostwach świata we Francji (7 czerwca - 7 lipca). Powodem jest jej konflikt z norweską federacją piłkarską NFF.

„Jestem Norweżką, bardzo kocham swój kraj i w naturalny sposób brakuje mi gry w reprezentacji. Bardzo chciałabym grać dla Norwegii, ale nie dla działaczy mojej federacji, a właściwie ich własnej” - powiedziała 23-letnia piłkarka dziennikowi „Verdens Gang”.

Reklama