Polonia Bytom - Zagłębie Lubin (piątek, 19.00)
Zagłębie musi wygrać, jeżeli chce jeszcze nawiązać walkę z czołówką. Polonia już wcześniej odpadła w Pucharze Polski, więc miała więcej czasu na przygotowanie się do tego meczu. Bytomianie przegrali tydzień temu z Wisłą 0:5, więc chyba gorzej już być nie może.

Legia Warszawa - GKS Bełchatów (piątek, 20.00)
Mecz poprowadzi sędzia Jarosław Żyro, ten sam arbiter, który w tygodniu musiał uciekać z boiska Jezioraka Iława podczas pucharowego meczu z Dyskobolią Grodzisk Wlkp. Gospodarze muszą wygrać, jeśli chcą zachować fotel lidera. Bełchatów nie może przegrać, bo straci kontakt z czołówką.

Odra Wodzisław - Lech Poznań (sobota, 18.00)
Oba zespoły skompromitowały się w Pucharze Polski, przegrywając z niżej notowanymi rywalami. Szczególnie zawiódł Lech, który grał w pełnym składzie. Poznaniacy nie potrafią wygrywać na wyjazdach. Natomiast Odra u siebie rzadko traci punkty.

Cracovia Kraków - Zagłębie Sosnowiec (sobota, 18.00)
Skazane na pożarcie Zagłębie przyjeżdża do Krakowa. Cracovia jest podbudowana efektowną wygraną ze Zniczem Pruszków 5:2. Goście nie mają nic do stracenia. Każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy będzie niespodzianką.

ŁKS Łódź - Korona Kielce (sobota, 18.00)
ŁKS zdobywa punkty tylko u siebie. Tym razem zadanie będzie trudne. Tydzień temu Korona wygrała z niepokonaną wtedy Legią i chce podtrzymać dobrą passę.

Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Górnik Zabrze (sobota, 18.00)
Mecz dwóch sąsiadów w tabeli. Obie drużyny zgromadziły na razie po 13 punktów. Faworytem będą gospodarze, ale czy nie będą oszczędzali sił przed czwartkowym spotkaniem Pucharu UEFA z Crveną Zvezdą Belgrad?

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź (sobota, 18.15)
Te dwa kluby grały ze sobą w środę w meczu Pucharu Polski. Wtedy lepszy okazał się Widzew, wygrywając 4:2. Jest więc okazja do rewanżu dla Jagiellonii.

Ruch Chorzów - Wisła Kraków (niedziela, 19.15)
Gospodarze grają bardzo ładną piłkę, ale nie zdobywają zbyt wielu punktów. W zderzeniu z ofensywnie grającą Wisłą powinniśmy obejrzeć bardzo dobre widowisko.

Reklama