Już 30 listopada odbędą się pierwsze mecze w etapie rozgrywanym przez internet, w którym może wziąć udział każdy fan piłki nożnej w Polsce. Pierwszy etap składa się z czterech turniejów eliminacyjnych (kolejne w dniach 01.12, 03.12 oraz 05.12), które umożliwią wyłonienie szesnastu najlepszych zawodników w kraju walczących w fazie grupowej.

Reklama

Internetowa część rozgrywek jest prowadzona przy współpracy z ESL Polska, a strona turniejowa jest dostępna TUTAJ.

W fazie grupowej, rozgrywanej online 8 grudnia 2019 roku, szesnastu zawodników będzie rywalizowało w systemie szwajcarskim, którego zwycięzca będzie miał zapewnione jedno z czterech miejsc w reprezentacji, a razem z sześcioma kolejnymi zawodnikami awansuje do fazy finałowej. Finały odbędą się 15 grudnia i będą transmitowane m.in. na nowym kanale PZPN eFutbol na Facebooku.

Drużyna powołana przez Polski Związek Piłki Nożnej jako jedyna będzie uprawniona do rywalizacji w eliminacjach do drużynowych rozgrywek międzynarodowych organizowanych przez UEFA oraz FIFA, ale PZPN planuje również rywalizację w meczach towarzyskich z reprezentacjami innych krajów zaangażowanych w eFutbol oraz organizację własnych formatów turniejowych.

Do końca roku zostanie również ogłoszony turniej kwalifikacyjny w grę FIFA 20, mający na celu wyłonienie reprezentantów Polski eFutbolu, którzy będą reprezentować nasz kraj w rozgrywkach FIFA eNations Cup – mistrzostw świata pod egidą światowej federacji piłkarskiej.