Selekcjoner Trzech Koron Janne Andersson spotka się też w Kopenhadze z prowadzącym Danię Age Hareide, aby dowiedzieć się więcej o Polsce, na której temat duński sztab szkoleniowy przekaże swoje informacje.

Reklama

Bardzo staraliśmy się o ten mecz i się udało. Będzie to wyjątkowo ważne spotkanie z kilku punktów widzenia. Po pierwsze zmierzymy się z bardzo silną i równą drużyną, będziemy grać niedaleko i otrzymamy informacje o Polsce, które bardzo mogą nam pomóc - powiedział Andersson.

Dodał, że Dania to bardzo dobrze zorganizowana drużyna i ma nadzieję, iż skandynawskie derby odbędą się przy pełnych trybunach – "to będzie świetny ostatni sprawdzianem i ten mecz przedstawi naszą wartość na osiem dni przed naszym pierwszym meczem na Euro 2020 z Hiszpanią”.

Szwecja rozegra też mecze towarzyskie, z Rosją 29 marca, trzy dni później z Cyprem, a 4 czerwca z Finlandią, która z kolei będzie towarzyskim rywalem Polski 27 marca.

Ten ostatni mecz w Warszawie po kilku miesiącach przerwy w rozgrywkach międzynarodowych będzie z punktu widzenia Szwecji szczególnie interesujący i pokaże nam jakim zespołem jest obecna Polska - podkreślił dziennik „Aftonbladet”.

Rywalami ekip "Trzech Koron" i biało-czerwonych w grupie E ME będą Hiszpania i zwycięzca barażów pomiędzy Irlandią, Irlandią Północną, Bośnią i Hercegowiną oraz Słowacją.