We wtorek o odwołaniu wszystkich imprez masowych - tzn. z udziałem co najmniej tysiąca widzów na stadionach i nie mniej niż 300 w halach i innych obiektach zamkniętych - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Reklama

Zgodnie z decyzją podjętą na skutek rozszerzającej się epidemii koronawirusa, wszystkie najważniejsze krajowe ligi, m.in. piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki zdecydowały, że rozgrywki będą trwać, ale mecze będą się odbywać bez publiczności. W związku z tym także mecze reprezentacji Polski z Finlandią we Wrocławiu (27 marca) i Ukrainą w Chorzowie (31 marca) odbędą się bez udziału widzów, ale będą transmitowane w telewizji.

Wszyscy kibice, którzy zakupili bilety na te mecze otrzymają zwrot pieniędzy, a PZPN wyda komunikat ws. szczegółowej procedury.

Mając na uwadze potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców Polski, spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19, zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów, Polski Związek Piłki Nożnej zorganizuje dwa najbliższe mecze towarzyskie reprezentacji Polski z Finlandią i Ukrainą w Chorzowie bez udziału publiczności - napisano w komunikacie PZPN.

Reklama

Mecze młodzieżowych reprezentacji i reprezentacji Polski kobiet, rozgrywane w kraju, również odbędą się bez udziału publiczności.

Reklama

W porozumieniu ze sponsorem tytularnym turnieju dla dzieci "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" PZPN postanowił przenieść te rozgrywki, w tym finały turniejów wojewódzkich, na okres późniejszy. Także miejsce i termin finału turnieju zostaną ustalone w momencie, gdy ustanie zagrożenie epidemiologiczne.

Jednocześnie PZPN, świadomy powagi sytuacji, deklaruje daleko idącą współpracę z władzami centralnymi i lokalnymi oraz wszystkimi służbami zaangażowanymi w walkę z omawianym zagrożeniem – przede wszystkim z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 110 tys. przypadków zakażenia i około cztery tysiące zgonów spowodowanych wirusem. W Polsce stwierdzono do tej pory 20 przypadków zakażenia.