W piątek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że każdy Polak powracający do kraju z zagranicy zostanie poddany 14-dniowej kwarantannie. Sawicki zacytował komunikat Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w tej sprawie na Twitterze.

Reklama

Tak więc w kwestii marcowych meczów towarzyskich Reprezentacji Polski praktycznie wszystko jest już jasne.... We wtorek zastanowimy się i rozpatrzymy scenariusze jak, kiedy i co dalej.... Wyjdziemy z tego wszyscy mocniejsi - skomentował.

Później do wpisu odniósł się również rzecznik prasowy PZPN i team manager reprezentacji Jakub Kwiatkowski, zamieszczając z kolei rekomendację Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) o przełożeniu wszystkich międzynarodowych meczów zaplanowanych na marzec i kwiecień. Ogólne zasady piłki nożnej, która nakładają na kluby obowiązek zwolnienia zawodników na międzynarodowe mecze, nie będą miały zastosowania w zbliżających się "okienkach" w marcu i kwietniu - podkreślono w komunikacie FIFA.

Komunikat rozesłany właśnie przez FIFA równie znaczący - stwierdził Kwiatkowski.

Biało-czerwoni mają zaplanowane spotkania towarzyskie z Finlandią we Wrocławiu 27 marca i z Ukrainą w Chorzowie cztery dni później. Już wcześniej zdecydowano, że na te mecze nie zostaną wpuszczeni kibice. Szansa, że w ogóle się odbędą, jest już minimalna.

Pandemia zapalenia płuc, wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa, wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ok. 133 tys. przypadków zakażenia i blisko 5 tys. zgonów. W Polsce zmarły dwie osoby.