Najpierw poinformowano, że zakażony został Kokeza, a niedługo potem, że także Pantelic, były reprezentant kraju, a także napastnik m.in. Herthy Berlin i Ajaksu Amsterdam. Niedawno uczestniczyli - wraz z dwoma innymi przedstawicielami związku - w kongresie UEFA w Amsterdamie. Obydwaj czują się dobrze.

Reklama

W Serbii wprowadzono stan wyjątkowy w związku z epidemią Covid-19. Zawieszono np. wszelkie rozgrywki piłkarskie. A jeszcze w weekend odbywały się m.in. mecze ekstraklasy, np. liderująca Crvena Zvezda Belgrad pokonała Napredak Krusevac 3:0.

Wicelider Partizan Belgrad już potwierdził zaprzestanie treningów wszystkich drużyn, podkreślając, że zawodnicy są świadomi powagi sytuacji. Stołeczny klub dodał, że w obecnej sytuacji żaden piłkarz pierwszego zespołu nie powinien opuszczać Serbii.

W Europie większość lig piłkarskich z konieczności zawieszono. Trwają rozgrywki m.in. w Rosji, Turcji, na Ukrainie i Węgrzech. Według rosyjskiej gazety „Sport-Express”, po planowanych we wtorek konsultacjach z UEFA zapewne przerwane zostaną rozgrywki w tym kraju i na Ukrainie.

Reklama

Co prawda w tym drugim kraju spotkania rozgrywano ostatnio bez kibiców, ale w Rosji zdarzały się mecze przed liczną publicznością. Ograniczenia dotyczyły np. Moskwy, gdzie maksymalnie mogło być 5000 widzów, i Sankt Petersburga – co najwyżej 1000 osób na trybunach.

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 160 tys. przypadków zakażenia i ponad 6 tys. zgonów zarażonych wirusem.(