W mistrzostwach weźmie udział tylko sześć drużyn. Ze względu na obowiązujące w Nowej Zelandii obostrzenia związane z pandemią COVID-19 nie wystąpi mistrz Oceanii - Auckland City, który w pierwszej rundzie miał zmierzyć się z Al-Duhail. W tej sytuacji mistrz Kataru rozpocznie rywalizację od drugiej rundy, a jego przeciwnikiem będzie mistrz Afryki Al Ahly Kair. Mecz zostanie rozegrany 4 lutego.

Reklama

Tego samego dnia w drugim spotkaniu zagrają mistrz strefy CONCACAF meksykański Tigres UANL z triumfatorem Azjatyckiej Ligi Mistrzów południowokoreańskim Ulsan Hyundai.

Na zwycięzcę tego starcia czeka w półfinale zdobywca Copa Libertadores. Rozstrzygnięcie najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Ameryce Południowej nastąpi 30 stycznia na Maracanie w Rio de Janeiro, a o trofeum zmierzą się dwa brazylijskie kluby - FC Santos i Palmeiras Sao Paulo.

Półfinał z udziałem mistrza Ameryki Południowej zaplanowano na 7 lutego, a Bayern Monachium, zwycięzca ostatniej edycji Ligi Mistrzów, przystąpi do rywalizacji 8 lutego. Finał zostanie rozegrany 11 lutego.

Klubowe mistrzostwa świata będą rozgrywane na dwóch arenach mundialu 2022 - Education City Stadium oraz Ahmed bin Ali Stadium.

W ostatniej edycji KMŚ Liverpool pokonał w finale brazylijskie Flamengo Rio de Janeiro 1:0 po dogrywce.