W ręce stróżów prawa, po skrupulatnych czynnościach operacyjnych i procesowych, wpadło kolejnych trzech napastników, którzy w ubiegłą sobotę brali udział w ustawce. Decyzją sądu dwóch z nich już zostało tymczasowo aresztowanych, a kolejny czeka na przeprowadzenie z jego udziałem czynności procesowych przez policję i prokuraturę – powiedział rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy..

Reklama

Podejrzani w wieku 23 i 37 lat mają już zarzuty związane z udziałem w bójce lub w pobiciu, podczas której narazili współuczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Wszystko to procesowo powiązane będzie z czynem o charakterze chuligańskim, bo doszło do rażącego zlekceważenia porządku prawnego. Z kolei 22-latek niebawem zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego.

W tej sprawie takie same zarzuty zagrożone karą do trzech lat więzienia przedstawiono wcześniej dziewięciu innym uczestnikom bijatyki w wieku od 19 do 31 lat. Policja zatrzymała ich bezpośrednio po zdarzeniu. Trafili do aresztu na trzy miesiące.

Do bijatyki z udziałem około 30 osób doszło w 21 marca br. po godzinie 18.00 przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Parkowej w Gorzowie. O zadymie powiadomił policję świadek zdarzenia. Grupa zakapturzonych i ubranych w kominiarki napastników okładała się pięściami i kopała.

Śledczy nadal pracują nad ustaleniem i pociągnięciem do odpowiedzialności pozostałych chuliganów, a postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wlkp.