W minionym weekend Navas poleciał prywatnym samolotem do Kostaryki, gdzie teraz musi się poddać kwarantannie domowej. Według niektórych źródeł, wynajęcie maszyny kosztowało ok. 200 tys. euro.

Reklama

Przed nim Francję opuścili Brazylijczycy Neymar i Thiago Silva, Argentyńczyk Angel Di Maria oraz Urugwajczyk Edinson Cavani, który do Montevideo poleciał już przed tygodniem.

Od 17 marca Francuzi z powodu pandemii mogą wychodzić z domu wyłącznie do pracy, po zakupy lub do lekarza. W kolejnych dniach władze zaostrzyły kontrole przestrzegania kwarantanny domowej.

Na trudności życia w Paryżu skarżyła się żona Thiago Silvy. „Sytuacja jest trudna, chcemy się chronić w najlepszy sposób. W Paryżu półki w supermarketach szybko pustoszeją, a wyjście z domu wiąże się z ryzykiem zakażenia siebie i rodziny” – napisała na portalu społecznościowym. Dodała, że w Rio de Janeiro mają z mężem „basen i więcej przestrzeni”.

Pandemia koronawirusa pochłonęła do tej pory na całym świecie ponad 36 tys. ofiar śmiertelnych. Zakażonych jest ponad 753 tys. osób.