Norman został zabrany do szpitala w ubiegłym tygodniu po tym, jak zdiagnozowano u niego zakażenie koronawirusem. Mimo jego walki i wysiłków lekarzy niestety przegrał dziś rano - napisano na stronie Leeds.

Reklama

Hunter rozegrał w barwach tego klubu 726 meczów. Zdobył z nim dwukrotnie tytuł mistrza Anglii i raz Puchar Anglii oraz Puchar Ligi. Wystąpił także w 1975 roku w finale Pucharu Europy, którego odpowiednikiem jest obecnie Liga Mistrzów.

Reklama

Z drużyną narodową - poza triumfem w mundialu 1966 - dwa lata później zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Europy.

Pozostawił po sobie wielką pustkę w rodzinie Leeds United. Jego dziedzictwo nigdy nie zostanie zapomniane - zaznaczono w klubowym oświadczeniu.

Norman Hunter grał w 1973 roku na Wembley przeciwko Polsce. W meczu tym reprezentacja Anglii tylko zremisowała 1:1 z naszymi piłkarzami, dzięki czemu Polska awansowała do turnieju finałowego mistrzostw świata w 1974 roku.

W 57. minucie spotkania Grzegorz Lato stracił piłkę, ale za chwilę odebrał ją Hunterowi, po czym pobiegł w kierunku bramki strzeżonej przez Petera Shiltona i podał do niekrytego Jana Domarskiego, który strzelił gola.

W Wielkiej Brytanii potwierdzono ponad 103 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, ofiar śmiertelnych jest prawie 14 tys.